بلاگ

لیپولیز

لیپولیز

لیپولیز از جمله روش های لاغری است که خود در طیفی از متدها تعریف می شود و توسط بعضی از پزشکانی که جراحی های لاغری را انجام می دهند استفاده می شود. لیپولیز به معنای شکستن بافت سلول های چربی می باشد که امروزه عمدتا به عنوان روشی برای تخریب چربی شناخته می شود. لیپولیز صرفا محدود به لیپولیز لیزری نمی شود و انواع قدیمی تر لیپولیز نیز وجود دارند که همچنان مورد استفاده پزشکان قرار می گیرند. برای مثال بعضی اوقات لیپولیز به وسیلۀ امواج مافوق صوت صورت می گیرد که به این روش لیپولیز لیپوساکشن اولتراسونیک یا لیپولیز اولتراسونیک می گویند. هدف در لیپولیز اولتراسونیک همچون سایر روش های لیپولیز تخریب بافت چربی با استفاده از امواج مافوق صوت می باشد. یکی از عمده ترین ضعف های این روش لیپولیز این است که پس از تخریب بافت چربی، باعث افتادگی پوست و باقی ماندن چروک هایی روی پوست می شود. یکی از جدیدترین روش های لیپولیز، لیپواسکالپچر یا استفاده از لیزر در لیپولیز می باشد. در این روش لیپولیز از اشعه لیزر برای شکستن سلول های چربی استفاده می شود. این روش در سال 2006 به تأیید سازمان دارو و غذای آمریکا رسیده است و امروزه توانسته است در سطحی جهانی پذیرفته شود. در این روش لیپولیز از لیزر Diode استفاده می شود که به صورتی پالسی به کار می رود. در لیپولیز لیزری باید از بی حسی موضعی استفاده کرد. در این روش لیپولیز سوراخ هایی به عمق یک یا دومیلیمتری روی پوست ایجاد می شود و فیبرنوری باریک وارد نواحی سوراخ شده روی پوست می شوند. برای افرادی که دارای چاقی خفیف یا متوسط هستند استفاده از لیزر لیپولیز می تواند بسیار مفید و کارا می باشد. این افراد دیگر نیازی به ساکشن ندارند و همین شکل از لیپولیز می تواند چربی های اضافی را در قسمت های مختلف بدن آنها بزداید. اما در مقابل افرادی که از چاقی شدید رنج می برند علاوه بر استفاده از لیپولیز لیزری برای از بین بردن چربی های سطحی، برای تخلیه چربی هایی که در لایه های عمیق تر قرار دارند به لیپوساکشن نیاز خواهند داشت. یکی از مهمترین مزایای لیپولیزر نسبت به سایر روش های لیپولیز این است که پس از استفاده از این روش پوست فرد دچار افتادگی نمی شود و در بسیاری از موارد نیز به کشیده شدن و سفت شدن پوست نیز منجر می شود. در صورت استفاده از لیزر در لیپولیز، چربی تخریب شده در زیر پوست معمولا در طول زمان جذب بدن می شود و یا به راحتی از آن خارج می شود و به همین دلیل ناهمواری یا افتادگی خاصی روی پوست ایجاد نمی شود. با توجه به عوارض بسیار کمتر لیپولیز از طریق لیزر امروزه بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی به این روش روی آورده اند و متقاضیان زیادی نیز برای این روش لاغری وجود دارند.      

 

روشهای لاغری

روش های لاغری

چاقی مفرط یکی از ناهنجاری های فیزیولوژیکی است که گریبان بسیاری از افراد اعم از زنان و مردان را گرفته است. در بسیاری از موراد چاقی نتیجۀ ساختار ژنتیکی و خصیصه های فیزیولوژیکی خاصی است که افراد حامل آنها می باشند. در بسیاری دیگر از موارد چاقی نتیجۀ محیطی است که فرد در آن قرار می گیرد و مثلا از غذاهای چرب و شیرین استفاده می کند. امروزه به کمک علم پزشکی روش های لاغری بسیار متنوعی ارائه شده است که هر کدام از این روش ها با توجه به ساختمان فیزیولوژیکی خاصی که افراد دارند ممکن است از یک فرد به فرد دیگر تفاوت یابند. برخی از روش های لاغری تهاجمی هستند و تغییرات مورد نیاز را در بدن فرد بوسیلۀ عمل های جراحی ایجاد می کنند. روش های لاغری دیگری نیز وجود دارند که غیرتهاجمی هستند و بدون عمل جراحی سعی در اعمال تغییرات لازم در جهت لاغر شدن فرد دارند. برخی روش های لاغری صرفا دارو درمانی هستند و روش های لاغری دیگری نیز وجود دارند که با ایجاد تغییراتی در حجم معده یا روده افراد در پی لاغر ساختن آنها هستند.

جراحی پلاستیک

جراح پلاستیک

در یک تعریف ساده وظیفه جراح پلاستیک به این شکل ارائه شده است "جراح پلاستیک متخصصی است که وظیفۀ آن حفظ، بازسازی و تغییر بدن انسان می باشد". یکی از وظایف بسیار مهم جراح پلاستیک رفع نقص های زیبایی یا عملکردی است؛ به عبارت دیگر نقص ها و عیوبی که زیبایی ظاهری فرد را تحت الشعاع قرار می دهند یا عملکرد برخی اندام ها را دچار اختلال می کنند توسط جراح پلاستیک قابل رفع می باشند. بخش بزرگی از عیوب زیبایی یا عملکردی که توسط که جراح پلاستیک رفع می شوند ریشه در عوامل اکتسابی و مادر زادی دارند و بخشی دیگر نیز در طول زمان ایجاد می شوند. یک جراح پلاستیک می تواند طیف بسیار گسترده ای از عیوب زیبایی یا عملکردی فرد را رفع کند یا بسیاری از خصائص زیباشناختی ظاهری را در فرد حفظ کند. جراح پلاستیک نه تنها می تواند تغییرات مورد نیاز و ضروری را در چهرۀ فرد ایجا کند بلکه قادر است تا تغییرات لازم را بوسیلۀ عمل های جراحی یا سایر روش ها در دیگر نقاط بدن نیز ایجاد کند. گرچه یک جراح پلاستیک بسیاری از عمل های جراحی پلاستیک را انجام می دهند اما باید توجه داشته باشید که برخی از تخصص ها در زمینۀ جراحی پلاستیک به ظرافت بسیار بالایی نیاز دارند و به همین دلیل باید به پزشکانی که در آن زمینه تخصص بالایی دارند مراجعه شود. از آن رو که کار جراح پلاستیک با بسیاری از اندام هایی مرتبط است که از منظر عملکردی یا زیبایی شناختی مهم هستند بنابراین باید در امر انتخاب جراح پلاستیک مناسب نهایت دقت را داشت.           

اطلاعات تماس

    زعفرانیه ،مقدس اردبیلی ،خ ملکی ، خ صفای اصفهانی، نبش زنبق پلاک یک

    021-22652053-54                          حضور فقط با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است
   09121242552

    این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید