• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست؟

هرچه تاکنون از درمان ناپذیری زگیل تناسلی خوانده اید و شنیده اید، فراموش کنید و این مقاله را تا پایان همراهی کنید.
زگیل تناسلی از تجمع ویروسی  به نام hpv در بدن ایجاد می شود . این ویروس دارای بیش از 100 نوع مختلف است که 30 نوع آن، ناحیه ی تناسلی را آلوده می کند و در واقع سخت ترین نوع زگیل ها را در ناحیه تناسلی و گاهی کشاله ی ران ها ایجاد می کند. بیماری زگیل تناسلی  درمان پذیر اما بسیار سر سخت و حساس است. به طوری که اگر روش درمانی درست انتخاب نشود و یا بیمار همکاری لازم را با پزشک معتمد خود نداشته باشد نه تنها مدت طولانی ماندگار خواهد بود، بلکه امکان وخیم تر شدن اوضاع بیماری نیز وجود خواهد داشت.

علائم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی یا hpv در اکثر مواقع به صورت زگیل در ناحیه تناسلی و کشاله ران خود را نشان می دهد. هم چنین می توانند به شکل خال های سیاه رنگ در دل پوست  و یا به صورت گل کلم سفید و یا دانه های خاکستری شبیه به موهای زیرپوستی بروز پیدا کنند که با دستکاری و لمس به سرعت پخش می شوند. از آن جایی که وجود چند نوع خاص از ویروس hpv در بدن زنان، درصد ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می دهد، ممکن است بیمار در زمان تشخیص سرطان دهانه رحم متوجه وجود ویروس hpv در بدنش شود.
زگیل تناسلی در برخورد با سرکه سیب سفید می شود. جهت تشخیص خانگی اندک زمانی سرکه روی آن بگذارید. اگر تغییر رنگ بدهد به احتمال زیاد زگیل است.

 

درمان زگیل با سرکه سیب

راه های انتقال زگیل تناسلی

زگیل تناسلی براحتی از طریق تماس پوستی و رابطه جنسی مستقیم قابل انتقال است. بنابراین با سرعت زیادی در حال گسترش در جامعه امروز است. گرچه رعایت بهداشت فردی و داشتن تغذیه مناسب و حتی فعالیت بدنی می تواند تا حد زیادی در پایین آوردن ریسک ابتلا به بیماری زگیل تناسلی نقش بسزایی داشته باشد. زیرا در خیلی از مواردی که افراد دچار آلودگی hpv می شوند، بدن به طور خودکار با آن مقابله کرده و اجازه ایجاد عفونت را نمی دهد.

روش تشخیص زگیل تناسلی - hpv

زگیل تناسلی از طریق نمونه ای که به وسیله پزشک زنان از ترشحات واژن زنان گرفته می شود و یا نمونه ای که از خود زگیل در بدن مرد یا زن برداشته می شود، با آزمایش hpv قابل تشخیص خواهد بود. ضمن این که معمولا در افراد مشکوک به زگیل تناسلی همراه با آزمایش hpv ، تست پاپ اسمیر (سرطان دهانه رحم) نیز از سوی پزشک درخواست می شود تا در شرایطی که وجود ویروس در بدن بیمار تایید شد، از ابتلا یا عدم ابتلای بیمار به سرطان دهانه رحم نیز اطمینان حاصل گردد. همینطور در آقایان می تواند زمینه ساز بیماری سرطان بیضه ها شود.

 

روش درمان زگیل تناسلی – hpv

طبق علوم شیمیایی امروز دنیای ما، اولین خط درمان استفاده از داروهایی است که به صورت پماد و کرم می باشند. پس از آن کرایوتراپی و در صورت وخیم تر شدن بیماری زگیل تناسلی، درمان با لیزر پیشنهاد می شود و گاهی در مرحله آخر جراحی. و اما ...

درمان زگیل در طب سنتی

درمان زگیل تناسلی در طب سنتی

از نظر طب سنتی زگیل تناسلی از سودای شدید بدن حاصل می شود و معتقد است باید به جای دستکاری دانه های بروز داده شده از دل پوست که نشان از وجود اختلالی در بدن می دهد، علت را در داخل بدن برطرف کرد. منطقی ترین کار ممکن است. برای این منظور اولین خط درمان سنتی زگیل تناسلی، سه مرحله زالودرمانی است که تجمع خون های آلوده به ویروس hpv در موضع را از بین می برد تا از وخیم شدن اوضاع یا به عبارتی اود کردن بیماری، جلوگیری به عمل آورد. پس از اطمینان از ثابت شدن میزان عارضه های پوستی، شروع به درمان موضعی پوست می نماید که البته در این مرحله استفاده از سرکه سیب نتایج معجزه آسایی داشته است.
در ضمن در طول مدت استفاده از سرکه سیب، استفاده از بخور عنبرنسارا نیز در از بین بردن عفونت های احتمالی ناشی از وجود hpv در رحم، تاثیر بسزایی خواهد داشت. ضمن اینکه در طول درمان باید پوست تمیز و خشک باشد. جهت احتیاط از صابون گوگرد استفاده گردد.
روش درمان زگیل تناسلی با استفاده از سرکه سیب به این صورت است که پارچه آغشته به سرکه سیب را در لباس زیر خود  قرار دهید. بخصوص شب ها به هنگام خواب. بعد از دو تا سه روز دانه ها شروع به سفید شدن می کنند و سوزش محل آغاز می شود که چاره ای جز تحمل نیست. اما این سوزش شادی بخش و نشانه ی نزدیک شدن به پایان درمان و خلاصی از شر دانه های زگیل تناسلی است. اگر قادر به تحمل شدت سوزش نبودید، چند روزی در درمان فاصله بیاندازید. در این فاصله محل را با صابون گوگرد بشویید و خشک نگه دارید. دانه های زگیل پس از سفید شدن اندکی پف کرده و بعد می ترکند. با باز شدن سر زگیل ها، اثرات سرکه سیب به داخل محل ضایعه نفوذ کرده و آن را از ریشه خشک می کند. می توانید بعد از ترکیدن دانه های زگیل تناسلی دیگر مصرف سرکه را قطع کنید تا دچار سوزش بیشتر نشوید.  این بخش درمان را می توانید در چند نوبت انجام دهید تا از شر کل دانه ها خلاص شوید. حتی دانه های خال سیاه که دیرتر سرکه سیب را جذب می کنند. هر نوبت استفاده از سرکه سیب، تعدادی از زگیل ها را می ترکاند.

 

نکات قابل توجه بیماران مبتلا به زگیل تناسلی
 • استفاده از تیغ و ژیلت را قطع کنید. زیرا باعث پخش شدن ویروس در محل می شود.
 • رعایت رژیم غذایی مخصوص سودا مزاج ها در طول مدت زالو درمانی و پس از آن حداقل به مدت 6 ماه تاثیر بسیار مهمی در برگشت نکردن بیماری زگیل تناسلی دارد.
 • نترسید و اجازه دهید زالودرمانی بر روی خود موضع ( کشاله ران، ناحیه تناسلی، روی مقعد) و یا نزدیک به موضع انجام گیرد. در بزاق دهان این موجود ماده بی حسی بسیار قوی ای وجود دارد که تا چندین سانتی متری محل را بی حس می کند. دندان های این موجود در حد کمتر از یک میلی متر است. چنان معجزاتی در بزاق دهان این موجود است که بعد از درمان عاشقش می شوید. در دل این موجود شفا نهفته است.
 • خود را نبازید و ایمان داشته باشید که سلامتی خود را باز خواهید یافت. به تبلیغات های گمراه کننده مبنی بر درمان پذیر نبودن بیماری زگیل تناسلی توجهی نکنید. رعایت نکات بالا به صبر و حوصله و ایمان نیاز دارد. چنانچه تمامی موارد گفته شده در این مقاله را رعایت فرمایید، برای همیشه از شر زگیل تناسلی خلاص خواهید شد.
 • به بهداشت آرایشگاه ها توجه کنید. حتی یک دست آلوده می تواند شما را نیز آلوده کند. اعمالی همچون اپیلاسیون ناحیه تناسلی باید با بهداشت قوی انجام گیرد.
 • نگران جای زگیل ها نباشید. با روش های گفته شده، هیچ اثری یا ردی از زگیل ها نخواهید یافت. مثل روز اول خواهید شد. گاها بهتر و تازه تر از روز اول. پوست نو، زندگی نو مبارک.
خلاصه مراحل درمان زگیل تناسلی:
 • رعایت رژیم مخصوص سودایی ها از آغاز تا پایان دوره درمان
 • سه مرحله زالودرمانی به فواصل 10 تا 15 روزه.
 • استفاده از سرکه سیب و بخور عنبر نسارا
 • شستن موضع با صابون گوگرد و خشک کردن محل.
 • عدم استفاده از ژیلت در طول دوره درمان
© شهریور 98 کلیه حقوق متعلق به دکتر ای می باشد